EFD DOOR Fotoselli Kapı Sistemleri
0212 427 04 16


Cam Cama Kayar Kapı Sistemleri

Kategori: Cam Cama Kayar Kapı Sistemleri
Tarih: 2015

Kapıların hareketini sağlayan sistem, tek motorla itme ve çekmeyi sağlayacak kapasitede (24 VDC/70 W) fırçasız motora sahiptir.

Kayar fotoselli kapı sistemi dünyadaki kayar kapı normlarının özelliklerine sahip, imalatında kullanılan malzemeler itibariyle ISO, TUV ve CE uluslararası kalite belgelerine sahiptir.

Kapı açık kalma süresi, kanat açılma ve kapanma hızı, kapı açılmada frenleme ve fren oranı, kapanmada frenleme ve fren oranı, açılmada ve kapanmada fren noktalarının tayini oransal olarak ayarlanabilmektedir.

Kapının açılma ve kapanma hızı oransal olarak ayarlanabilmektedir. Açılma hızı kapanma hızından daha fazladır. Açılma hızı 400-1100 mm/sn arasında ayarlanabilmekte, kapanma hızı da açılma hızının % 70’i oranında ve yine ayrıca ayarlanabilmektedir.

Kapının açık kalma süresi 0-20 sn. arasında ayarlanabilmektedir.

Mekanizma taşıma kapasitesi iki kanat için 2×150 Kg, tek kanat için 1×250 kg.dır.

Mekanizma devreye girdiğinde otomatik olarak açma – kapama mesafelerini tayin etmekte ve en son verilen ayarları kontrol ederek normal çalışma pozisyonuna geçmektedir.

Mikroişlemcinin hafızası elektrik kesilmelerinde en son verilen değerleri süresiz hafızasında silinmeden saklayabilmekte ve elektrik geldiğinde yeniden ayar yapmadan en son verilen değerlere göre otomatik olarak devreye girmektedir.

Mekanizma motorunun kapasitesi sürekli (durmaksızın) açılıp kapanmaya uygun imal edilmiştir.

Radarın algılama açısı, algılama mesafesi ve algılama hassasiyeti dijital olarak ayarlanabilmektedir. Ayrıca algılama açısı ve mesafesi hareketli kafa sayesinde mekanik olarak da ayarlanabilmektedir.

Kapı kanatlarının arasında, radar alanı dışında kalan çizgide bir cismin bulunması halinde kapı kanatlarının cismi sıkıştırmaması için emniyet fotoseli bulunmaktadır.

Kapı motoru sessiz çalışan 24 V DC fırçasız tip ve sürekli çalışmaya uygundur.

Mekanizmaya enerji girişi 220V AC, 50 Hz’dir ve mekanizma 80-250 Volt arasındaki voltaj değişimlerini düzelten siwiçmoda sahiptir.

Elektrik kesilmelerinde kapı kanatları elle de açılabilmektedir.

Çarpma sonucu hareketli kanatların raydan çıkmasını önleyecek sistemlere sahiptir.

Kapıda kullanılan camlar 10 mm temperlidir.